top of page

Hakkımızda

Kulübün Hikayesi

1988 – 1993 yılları arasında Deriska adlı tekneleri ile 5 sene boyunca 42.000 deniz milini yelken ile kat ederek dünyayı dolaşan 2. Türk denizci aile olan Karamanoğlu ailesi, Dünya seyahatleri dönüşünde, ilk iş olarak denize gönül vermiş dostları ile birlikte büyük emekler sarfederek Gökova Yelken Kulübü'nü kurdular.

Global Sailing Academy040_edited.png

Gökova Yelken Spor Kulübü

Gökova Yelken Kulübü kurulduğu 2002 yılından bu yana yelken dünyasına bir çok değerli sporcu kazandırarak zamanla Türkiye'de Optimist, Laser, 420 ve 470 branşlarında yarışçı yetiştirme konusunda önemli başarılara ulaştı. GYK Yarış Takımı Türkiye ve Dünya çapında dereceler alan sporcular yetiştirdi. GYK Sporcuları TYF'nin her yıl düzenlediği yılın sporcusu ödüllerine defalarca layık görülmüştür. 2009 yılından itibaren Gökova Yelken Kulübü tamamen yarışçı eğitimlerini üstlenirken, yelken sporcusu yetiştirme görevini ise daha profesyonel bir hizmet verebilmek için, aynı ekiple beraber Global Sailing Academy A.Ş.'ye devretti.

Gökova Yelken Kulübü, Marmaris’e 25 km uzaklıkta Gökova Körfezi’nin en güzel koylarından biri olan, Karacasöğüt Köyü sınırları içersinde yer almaktadır. Çalışmalarını buradaki Global Sailing tesislerinde sürdüren GYK, sahip olduğu başarılarını her geçen gün daha fazla ileriye taşıma gayretiyle hareket etmektedir.

Gökova Yelken Kulübü’nün misyonu; etrafı denizlerle çevrili ülkemizde yelken sporuna daha fazla sporcu kazandırarak, onları ufukları dünya suları olacak birer yelkenci olmaya yöneltmektir. Bununla beraber denizi ve doğayı seven her yaşta insanı bir araya getirerek uluslararası yelkenciler arasındaki barış ve dostluğa katkıda bulunmaktır.

Yönetim ve Teknik

Destekçilerimiz

Unknown-3.png
Unknown-2.png
bottom of page